Edukacija EMIS koordinatora osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo

U okviru projekta informatizacije osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo, Ministarstvo obrazovanja Kantona organizira Edukacija EMIS koordinatora osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo.

Naslov seminara: Edukacija EMIS koordinatora osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo

Mjesto održavanja: Centar za edukaciju, Gimnazija Obala, Kulina Bana 3.

Datum održavanja :27.-28.01.2015. godine

Program seminara:

• "Informatizacija osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo – dokumentacija i   evidencija u sistemu EMIS"
    mr. sci. Azemina Njuhović, pomoćnik ministra za informatizaciju, Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo

• "Integralni Informacioni sistem EMIS, EMIS WEB, EMIS PRINT, EMIS MATURA: iskustva u dosadašnjoj implementaciji i korištenju, buduća proširenja i unapređenja"
    Prof. dr. Senad Burak, direktor Univerzitetskog tele-informatičkog centra Univerziteta u Sarajevu

• "Praktični aspekti korištenja pojedinih komponenti Integralni Informacioni sistem EMIS"
    Burim Adžanel, Stručni savjetnik Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade
    Sanel Sefer, Univerzitetski tele-informatički centar UTIC
    Mersida Karačić, Univerzitetski tele-informatički centar UTIC
    Dijana Cikanković-Plakalović, EMIS odgovorna osoba OŠ „Kovačići“