Zanimljivosti iz nauke, tehnike i kulture

Obavještavaju se učenici, nastavnici i ostali korisnici javnog dijela sistema EMIS WEB da je okončana izgradnja nove funkcionalnosti - zanimljivosti iz svijeta nauke, tehnike i kulture.

Ova nova funkcionalnosti sadrži interesantne i popularne zanimljivosti iz svijeta nauke, tehnike i kulture koji mogu biti korisni i u nastavnom procesu. Sadržaj se inicijalno prikazuje tabelarno u skraćenom prikazu, a detaljniji opis svake zanimljivosti je obezbijeđen putem linkova koji su pridruženi naslovnoj fotografiji i naslovnom tekstu.

Baza podataka ovog modula se ažurira svakodnevno i sadrži veoma veliki broj pojedinačnih zapisa. Sve informacije prikazane u ovom modulu su provjerene i lektorisane od strane Federalne novinske agencije  FENA.

Pristup ovoj novoj funkcionalnosti je omogućen putem linka 'Zanimljivosti' u gornjem desnom dijelu.